Přednášky, besedy, akce

Sonam Tsering (civilní jméno), oficiálním jménem Nawang Loedoe Choekyi Gyatso a buddhistickým titulem Ngor Khangsar Shabdrung Rinpoche je reinkarnací významného tibetského učitele Jamyanga Lotera Wangpa a současně držitelem linie tradice Ngor buddhistické školy Sakja. Jako reinkarnace byl rozpoznám ve věku 5 let Jeho Svatostí dalajlamou, byl odveden do káštera, kde se věnoval studiu a sám dával učení od svých 15 let. 

Sonam je také místopředsedou Asociace Tibeťanů žijících v České republice (Tibetan Association of the Czech Republic) a pořádá přednášky a besedy o Tibetu, kultuře a historii, aktuální situaci, tibetském buddhismu, společná zpívání či recitace modliteb. Přednášky je možné spojit s nabídkou tibetského jídla, tibetskými masážemi či dalšími aktivitami. Konkrétní témata přednášek záleží na domluvě a potřebách či žádosti organizátora. 

Sonam přednáší v Praze i mimo Prahu - podívejte se na PROGRAM PLÁNOVANÝCH AKCÍ a pokud máte zájem uspořádat přednášku či besedu, neváhejte se ozvat. 

Setkání v kanceláři senátora Přemysla Rabase v Chomutově. Přednáška, beseda a ochutnávka tibetského jídla. 13. června 2019

Záznam semináře Collegium Ethnomusicum z 16. března 2019 v Kampusu Hybernská 4 v rámci projektu Můžeme hrát spolu. Lektor Sonam Tsering.